Čo je Pectasol C® MCP

Pectasol C® MCP

  • Patentovaný a jediný klinicky overený modifikovaný citrus pektín (MCP)
  • Pectasol C® MCP – najviac preskúmaný a jediný osvedčený prírodný galektín-3 inhibítor
  • Klinicky testovaný v onkologických a kardiovaskulárnych diagnózach
  • Pectasol C® MCP je prírodný produkt získaný špeciálnou patentovanou úpravou citrusových plodov

Dlhé roky vedeckého a klinického výskumu dokazujú, že modifikovaný citrus pektín (MCP) je silný a prírodný bojovník proti rakovine. Nové štúdie preukazujú výhody aj pre zápalové a s fibrózou súvisiace ochorenia ako napríklad kardiovaskulárne ochorenia, ochorenia obličiek, cirhóza pečene, cukrovka a artritídy- zápaly kĺbov. Dôvodom toho je fakt, že MCP je prírodný blokátor galektínu-3.

V posledných desaťročiach stovky štúdií preukázali, že galektín-3 hrá úlohu v rozvoji rakoviny. Galektín je bielkovina, ktorej zvýšený výskyt v ľudskom tele sa pozoroval pri mnohých nádorových ochoreniach ako aj pri niektorých zápalových a autoimunitných ochoreniach. V malých množstvách galektíny sú úplne zdravé a pomáhajú bunkovej komunikácii, ich zdravému rastu a vývoju. Štúdie však taktiež ukazujú, že nadbytok galektínu-3 v tele priamo podporuje nezdravé správanie sa buniek ako napríklad, zápal, abnormálny nekontrolovateľný rast buniek, tvorbu kolónií (tumorov), metastázy a iné.

Vzhľadom k tomu, že MCP sa dostane do krvného obehu a je prirodzene priťahovaný ku galektínu-3, viaže tak a blokuje nadmerne nachádzajúce sa galektín-3 molekuly, ktoré sú prítomné v tele. Toto je hlavný mechanizmus, ktorým MCP môže zabrániť rastu a šíreniu rakoviny a iných chronických, degeneratívnych ochorení. MCP je jediná prírodná látka, ktorá preukázateľne blokuje prebytok galektín-3 molekúl v tele a bráni im v podpore rakoviny a iných chronických ochorení.

Pectasol C® MCP je jediný dokázaný prírodný blokátor galektínu-3

  • Viaže a blokuje nadmerne nachádzajúci sa galektín-3 na povrchu nádorových buniek, čím znižuje ich spájanie sa, priľnutie k povrchu ciev
  • Znižuje vyživovanie a rast nádoru, preukazuje protimetastatickú aktivitu
  • Znižuje prekrvenie nádoru
  • Zvyšuje smrť nádorových buniek
  • Pectasol C má imunostimulačný účinok v ľudskej krvi tým, že aktivuje niektoré bunky imunitného systému
  • Zvyšuje účinok niektorých chemoterapeutík t.j. posilňuje a dopĺňa účinok niektorých onkologických liekov

Ďalšie unikátne výhody MCP

Okrem riešenia určitých zdravotných problémov viacero klinických štúdii ukazuje, že modifikovaný citrus pektín má schopnosť bezpečne odstrániť z tela škodlivé ťažké kovy, rádioaktívne izotopy a toxíny zo životného prostredia. Unikátna molekulová štruktúra MCP umožňuje ľahké vstrebávanie sa do krvného obehu, kde môže bezpečne odstrániť nezdravé toxíny bez ovplyvňovania hladín minerálnych látok.